Loreena McKennitt – koncert w Zabrzu

Loreena McKennitt urodziła się w Kanadzie. Jej rodzice to para Irlandzko-Szkocka. Jej prywatna wytwórnia Quinlan Road wydała kilka wspaniałych albumów muzyki celtyckiej, cieszących się uznaniem na całym świecie. W chwili obecnej artystka mieszka w Stanford w prowincji Ontario. W 2004r za jej dorobek artystyczny została uhonorowana Orderem Kanady. Jej piękny, czysty i głęboki głos na długo zapada w pamięci. W bieżącym roku wyruszyła w trasę koncertową po Europie „Celtic Footprints Tour” i po raz pierwszy wystąpiła w Polsce tylko na dwóch koncertach. Pierwszy odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie, drugi w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Bilety zostały wysprzedane na pół roku przed koncertem. Jakże miłym zaskoczeniem było odkrycie pod choinką tego biletu, nie muszę Wam chyba pisać… Było akustycznie i wspaniale. Harfa, wiolonczela, kontrabas, skrzypce, klarnet, fujarka, dudy, cymbały, gitary akustyczne i elektryczne, perkusja, bębny, fortepian i akordeon – i ten śpiew, i ten śpiew…

Poniżej jedno zdjęcie z koncertu: 5d, Sigma 70-200 2.8EX, 1/320, f3.2, 200mm, ISO 1600

Koncert Loreeny McKennitt w Zabrzu

XIV Targi Sprzętu Fotograficznego i Video 2011

W dniach 14-16 kwietnia 2011 odbywają się w Łodzi Targi Foto-Video. Jak co roku wystawia się  wielu dostawców sprzętu adudiowizualnego, fotograficznego, studyjnego, jak i producentów albumów, fotoalbumów i fotoksiążek.

Teraz nowości, znane wszystkim z internetu i katalogów, można było zobaczyć, dotknać, przetestować.

Dużym zainteresowaniem cieszył się najnowszy model Fujifilm FinePix X100 – kompakt hybrydowy, dorównujący swoimi parametrami profesjonalnym lustrzankom cyfrowym.

Jestem przekonany, że model ten znajduje się na liście zakupów nie jednego profesjonalisty.

Niżej załączam kilka portretów, wykonanych podczas targów w świetle zastanym. [Canon 5d + 50 1.4, 135 2.0]

 

Pit Bull Show Zbrosławice 2010 – międzynarodowe zawody psów

Rasa Amerykański Pit Bull Terrier wywodzi się od buldoga angielskiego. To energiczny, dobrze zbudowany pies. Ma szeroką, potężną głowę, średniej długości kufę i bardzo silne szczęki, z łatwością łamiące najgrubsze nawet kości. Szeroka i głęboka klatka piersiowa oraz muskularny zad przekładają się na ogromną siłę. APBT (American Pit Bull Terrier) uznawany jest za najsilniejsza rasę na świecie ze względu na stosunek siły do wagi. Rasa ta przez wielu uważana jest za niebezpieczną. W XIX w. psy tej rasy stosowane były do obecnie zakazanych walk psów. Często powiela się mity, iż są to psy nienawidzące ludzi, atakujące bez powodu, agresywne oraz masowo mordujące każdego napotkanego psa. Z kolei znawcy rasy i posiadacze Pit Bulli uważają tego typu opinie za krzywdzące, a generalizowanie za mocną przesadę. Wszystko zależy od wychowania psa, odpowiedniego układania od szczeniaka i treningu. To od ludzi-przewodników zależy do czego psy wykorzystują swoją siłę i energię. Konkludując, wszelką odpowiedzialność za psa ponosi właściciel…

Pit Bull Show to impreza skupiająca miłośników rasy APBT. Psy występują na zawodach w różnych konkurencjach i kategoriach wagowych z podziałem na płeć. Poziom trudności dobierany jest do wagi, a tym samym do możliwości zwierzęcia. By pies mógł zaliczyć daną konkurencję, musi wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną i kondycją, dlatego wymagany jest regularny trening. Na zdjęciach pokaże m.in. dwie konkurencje: skok wzwyż(High Jump) i ciągniecie obciążonego wózka(Weight Drag Pulling).

Chwile radości – zdjęcie dnia

© Copyright Marcin Fenger Fotografia - Designed by Pexeto